Realizator programu nauczania

Realizator programu nauczania to aplikacja do kontrolowania i podsumowywania realizowanego programu nauczania w formie karty monitorującej liczbę zrealizowanych godzin. System został tak stworzony aby wspierać użytkownika i w maksymalnym stopniu wykonywać za niego jak najwięcej czynności. Teraz nie musisz się już martwić brakującymi numerami lekcji w dzienniku i samodzielnemu określaniu właściwej kolejności. W realizatorze programu nauczania system robi to za ciebie. Używanie tej aplikacji jest bardzo proste, intuicyjne i nie wymaga wielkiego zaangażowania. Dzięki technologii pracy w chmurze aplikacja oraz zapisane dane są dostępne z każdego komputera podłączonego do Internetu.
Aby uruchomić aplikację wystarczy się zalogować i kliknąć w ikonę Realizator programu nauczania.

Najważniejsze funkcje realizatora programu nauczania

 • Aplikacja monitoruje wprowadzanie tematów i ustawia domyślne wartości podczas kolejnego dodawanego tematu.
 • W każdej chwili można zmieniać lub uzupełniać brakujące tematy. Realizator programu sam wstawi temat we właściwe miejsce zgodnie z jego datą.
 • Automatyczne monitorowanie numeru lekcji z możliwością określenia wartości początkowej.
 • System zapobiegający ewentualnym pomyłkom.
 • Możliwość filtrowania tematów.
 • Automatyczny zapis przy każdej wprowadzonej zmianie.
 • Możliwość cofnięcia ostatniej wprowadzonej zmiany.
 • Karta monitorująca liczbę zrealizowanych godzin generowana w formacie .PDF i drukowana z programu Adobe Reader.
 • Brak ograniczeń w ilości wykonywanych programów nauczania i drukowanych kart monitorujących.
 • Praca w chmurze. Brak konieczności pobierania i instalacji oprogramowania. Dostęp do aplikacji odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

Wprowadzanie tematów

Realizator programu nauczania został wyposażony w dwa rodzaje dodawania tematów zajęć. Pierwszy sposób to dodanie tematów zajęć z możliwością określenia konkretnej daty. Dzięki tej funkcji możemy uzupełnić brakujące tematy zajęć w już realizowanym programie nauczania. Druga możliwość to dodawanie tematów do danego dnia. Realizator programu nauczania sam określa datę i ustawia domyślnie następną godzinę lekcyjną. Dodatkowym ułatwieniami jest możliwość wyboru domyślnego przedmiotu co ogranicza konieczność każdorazowego wybór.

Filtrowanie

Realizator programu nauczania umożliwia stosowania filtrowania programu nauczania przy użyciu następujących ustawień
 • według realizacji zadań
 • klasy
 • przedmiotu

Wartości początkowe numeru lekcji

Realizator programu nauczania poprzez zmianę właściwości przedmiotu umożliwia skonfigurowanie wartości początkowej numeru lekcji dla każdej klasy. Dzięki wykorzystaniu tej funkcji możemy np. zakończyć program nauczania po pierwszym semestrze generując kartę monitorującą i rozpocząć nowy program nauczania od drugiego semestru utrzymując ciągłość numerów lekcji.

Karta monitorująca

Realizator programu nauczania rozbudowany jest o moduł "Karta monitorująca". Moduł posiada rozszerzone podsumowanie monitorowanej liczby zrealizowanych godzin z funkcją okresu monitorowania. Okres monitorowania umożliwia wyznaczenie wybranego przedziału czasowego który ma zostać objęty monitorowaniem. Dodatkowo istnieje możliwość wygenerowania i wydrukowania karty monitorującej z wypełnionymi danymi w formacie .PDF. Wydrukowany dokument jest całkowicie zgodny z oryginalnym dokumentem.

© Copyright 2012 setiphu.pl
Portal interaktywnych narzędzi dla szkół